czwartek, 8 września 2016

Jak pokonałam brak pewności siebie i zaczęłam spełniać swoje marzenia. Moja motywacja.

      Dzisiejszy post dedykuję wszystkim dziewczynom, które tak jak ja kiedyś, borykają się teraz z brakiem pewności siebie.
      Przez wiele lat nie podejmowałam takich decyzji jakie chciałam, nie wychodziłam przed szereg, bo bałam się o to co pomyślą i powiedzą o mnie inni. Bałam się wyróżniać z tłumu, podejmowałam tylko "bezpieczne" decyzje, które chroniły mnie przed narażeniem się na ocenianie mnie przez innych ludzi. W głowie wielkie marzenia - a na zewnątrz szara i cicha myszka.
      Przewrotny los chciał, że dziś to ja sama wystawiam się na opinię innych ludzi, chodzę z uniesioną głową i walczę o każde najmniejsze marzenie, nie patrząc na to co ktoś pomyśli.
      Problem polega na tym, że żyjemy w czasach, w których każdy ślepo dąży do jakiegoś ideału, zamiast pokochać siebie takim jakim jest. Zapatrzeni w panujące w obecnym świecie kanony piękna, zapominamy, że pod tym pięknym obrazkiem zawsze kryje się cała masa wad. Dlatego, że KAŻDY z nas ma wady! Jeśli są to wady, których możesz i chcesz się pozbyć - pracuj nad nimi, jeśli nie - zaakceptuj je! Śmiej się z nich, pokochaj i zamień w swój atut.
      Jeśli mogę Ci coś doradzić - nigdy nie bój się być sobą! Bądź odważna i rób w życiu to czego pragniesz. Ludzie będą Ci mówili, że nie dasz rady, że to żałosne i będą się śmiali, że żyjesz w świecie marzeń. Będą to mówili z zazdrości, że sami nie mają tyle odwagi, by zdecydować się na duży krok w swoim życiu.
     Masz tylko jedno życie, i jest ono zdecydowanie za krótkie aby kierował nim tłum przypadkowych ludzi z zewnątrz. Jeśli masz marzenia, to uwierz w siebie i nie bój się wyłamać z tłumu. Skup się na tym co kochasz, co sprawia Ci radość i nie daj małym ludziom zniszczyć Twoich wielkich marzeń.
     Dzisiaj, po latach pracy nad swoim brakiem pewności siebie, jestem bardziej odważna, wierzę w siebie, wierzę w swoje możliwości i dokładnie wiem czego chcę od życia. Dzisiaj, kiedy ktoś mówi mi, że nie dam rady czegoś zrobić, z ogromną satysfakcją pokazuję mu, że wręcz przeciwnie! Jestem w stanie osiągnąć JESZCZE WIĘCEJ!
     Zostawiam Was dzisiaj z tym przesłaniem i mam nadzieję, że być może niektórym z Was ten post się przyda. Bądźcie świadome swoich wartości i podbijajcie świat dziewczyny! Życie mamy tylko jedno! :)