poniedziałek, 28 marca 2016

8 sposobów aby pić więcej wody w ciągu dnia

Ostatnio wielu trenerów i dietetyków - w tym ja, kładzie szczególny nacisk na wypijanie dużej ilości wody w ciągu dnia. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu? Przede wszystkim wypijanie co najmniej 1,5-2 L wody dziennie:
 
- przyspiesza metabolizm
- zapobiega zaparciom
- usuwa toksyny z organizmu
- wspomaga proces odchudzania
- zmniejsza apetyt
- pozytywnie wpływa na stan skóry i włosów
- zapobiega zmęczeniu
- wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek
- zapobiega powstawaniu cellulitu
 
 
Jeżeli masz problem z wypijaniem ok. 2 litrów wody dziennie, przedstawiam Ci kilka sposobów, które skutecznie rozwiążą Twój problem:
 
1. Znajdź alternatywę dla wody. Oprócz wody możesz pić też herbaty ziołowe, soki ze świeżych pomarańczy i grapefruita, lemoniadę z cytryną i miętą czy też koktajle.
2. Aplikacja na telefon, przypominająca o piciu wody. Możesz ściągnąć na swój telefon aplikację, która przez cały dzień będzie pilnowała i wysyłała Ci przypomnienia , abyś wypijała odpowiednią ilość wody. Nazwa aplikacji to "Hydro drink water"
3. Zawsze miej przy sobie małą butelkę wody. Nie ważne czy idziesz na spacer, do pracy czy na spotkanie z koleżanką - mała butelka wody powinna na stałe zagościć w Twojej torebce.
4. Zacznij dzień od wypicia kubka przegotowanej wody z cytryną. O właściwościach i korzyściach tak przygotowanej wody i wypitej na czczo przeczytasz tutaj: Cudowne właściwości wody z cytryną i miodem
5. Jedz soczyste owoce o dużej zawartości wody: pomarańcze, arbuzy, grapefruity, mandarynki, mango, ananasy, truskawki
6. Zawsze zabieraj ze sobą dużą butelkę wody na trening
7. Rób zapasy wody w domu. Nie dopuszczaj do sytuacji, w której w Twoim domu zabraknie wody pitnej, jedna butelka w zapasie to minimum
8. Postaw wodę w widocznym miejscu. Nie chowaj jej do lodówki, szafki czy szuflady, nie stawiaj jej także w mało widocznym kącie. Stawiaj butelkę wody w tym miejscu, w którym spędzasz dużo czasu i gdzie zawsze będziesz mogła mieć ją pod ręką.